هنوز عکسی تنظیم نشده

قرص گیاهی 500 میلی گرم کارویل حکیم مومن تبریزی

قرص کارویل حکیم مومن تبریزی از موادی چون کرفس ، رازیانه ، زیره و ترشک ساخته شده است. کرفس دارای مقدار زیادی فیبر است که برای دستگاه گوارش بسیار مفید می باشد و عمل دفع را برای ما راحت می کند و همین مسئله باعث کاهش زمان جذب در بدن می شود و فرد را لاغر می کند. رازیانه و زیره نیز باعث از بین رفتن نفخ معده شده و شیر خانم های باردار را بیشتر می کند.
شرح

گیاه کرفس دارای مقادیر زیادی فیبرهای سلولزی است. از آنجایی که در دستگاه گوارش ما آنزیم مناسب برای تجزیه این نوع ترکیبات موجود نیست و بدون اینکه تبدیل به مواد قابل جذب شوند دفع می شوند این نوع مواد قابلیت جذب آب زیادی دارند و این عمل سبب حجیم شدن و دفع سریع انها می گردد که سبب کاهش زمان جذب غذا در بدن می شود. در نهایت امر بدن انرژی(کالری) کمی جذب می کند که برای جبران ان مجبور به استفاده از ان ذخایر انرژی(چربی ها)خود میشود، که نتیجه ان کاهش حجم توده چربی و لاغری است.لیمونن موجود در کرفس به علت خاصیت ضد اسپاسمی خود سبب کاهش عوارض ناشی از سو هاضمه می شود. میوه انیسون های 2 تا 2.58 درصد روغن فرار می باشد که قسمت عمده آن را آنتول(75- 90%) تشکیل می دهد. آنتول از طریق اثر بر روی عضلات صاف دستگاه گوارش و شل کردن انها اثر ضد نفخ و ضد اسپاسم دارد وسبب رفع سو هاضمه و مشکلات ناشی از ان می شود میوه زیره سبز حاوی مقادیر قابل توجه روغن فرار می باشد این ترکیبات با تاثیر بر روی عضلات صاف و رفع انقباض انها خاصیت ضد اسپاسم و ضد نفخ هستند همچنین خاصیت ضد میکروبی خوبی بر روی میکرو اروگانیسمهای گرم مثب دارند. گیاه ترشک به علت داشتن مواد قندی و مواد آنترا کینونی مدروملین است.

ترکیبات

عصاره کرفس انیسون زیره سبز ترشک چای سبز

موارد مصرف : کاهش دهنده وزن و اشتها

شرایط نگهداری: دور از دسترس کودکان قرار دهید. در دمای اتاق و دور از نور مستقیم نگهداری شود.

روش مصرف : درصورت داشتن اضافه وزن تا 10 کیلوگرم روزی 3 مرتبه 1 تا 2 قرص نیم ساعت قبل از غذا میل نمایید. اضافه وزن بیش از 10 کیلوگرم روزی 3 مرتبه 3 قرص نیم ساعت قبل از غذا میل نمایید.

هشدار مصرف : در افرادی که ناراحتی کلیوی دارند ممنوع است.

تعداد در بـسته
100 عدد
مهلت انقضا
2023/11
کشور سازنده
ایران

نظرات

هنوز نظری برای این محصول وجود ندارد.

برند محصولات

محصول پیشنهادی

عضویت
در خبرنامه